Dlaczego nie warto kupować taniej herbaty?

Dlaczego nie warto kupować taniej herbaty?

Najlepsza herbata

Kupując herbatę zawsze warto zwracać uwagę na jakość. Choć patrząc na półki sklepowe klienci często sugerują się przede wszystkim ceną, najtańsze produkty bywają błędną decyzją. Zastanówmy się jak właściwie wygląda najlepsza herbata i dlaczego to ją powinno się pić.

Codzienna dawka zdrowia

Najważniejszym argumentem jest oczywiście zdrowie. Niestety najtańsze herbaty nie mają w sobie tylu zbawiennych właściwości, co te wykonane z należytą dbałością. Na przykład zielona herbata w najbardziej przemielonej formie, w słabej jakości saszetce, nie da zdrowotnego naparu. Cały sekret tkwi w liściach, które pod wpływem temperatury uwalniają wszystkie swoje aromaty i właściwości. Sam susz – wykonany z nie do końca wiadomych części liści, często ich odpadów – może być sporym rozczarowaniem.

Lepszy smak i aromat

Jeśli już o aromacie i smaku mowa, dobra herbata powinna rozpieszczać kubki smakowe. Jest chwilą wytchnienia i chwilą relaksu. Niezależnie od tego, czy woli się herbaty zielone, białe czy owocowe – każdy składnik musi być wyczuwalny i dawać coś od siebie. Najtańsze produkty często uciekają się do zdradliwych sztuczek, kolory uzyskując przez nadmiar barwiących elementów, które tworzą napar o niespecjalnie zróżnicowanym smaku i są zbyt intensywne. Sprawdzony sklep z herbatami charakteryzuje się natomiast pełną uczciwością wobec klienta.

Idealny pomysł na prezent

Bez wątpienia wysokiej jakości zestaw herbat w pudełku to idealny, uniwersalny upominek. Najtańsze herbatki często nie tylko mają gorsze właściwości, lecz i znacznie słabszą estetykę. Bardziej doświadczeni i wprawieni producenci potrafią opakować produkt w taki sposób, że samo otwieranie go jest już niezwykłą przygodą. A jeśli nie w formie prezentu… W swojej własnej kuchni też chciałoby się mieć coś, co wygląda ładnie i jest zdrowe zarazem.