Herbata zimowa nie tylko na zimę

Herbata zimowa nie tylko na zimę

Rozgrzewająca herbata zimowa nie tylko na zimę

Czy herbata zimowa musi być koniecznie pita jedynie w tę chłodną porę roku, tak jak sugeruje jej nazwa? Zdecydowanie nie. Choć istnieją zwolennicy celebrowania chłodnych wieczorów gorącą herbatą z miodem, nic nie stoi na przeszkodzie, by robić to przez cały rok. Mnogość rodzajów tego pysznego napoju jest tak wielka, że wielką szkodą byłoby ograniczanie się do zaledwie kilku smaków sezonowo.

<h3

Jednym z rodzajów herbat, które zdecydowanie można spożywać przez cały rok, jest herbata z imbirem. Nie tylko jest to prosty i domowy sposób na wzmocnienie odporności. Również świetnie sprawdzi się w walce z przeziębieniem, które przecież łapie nas również w sezonie wiosennym. Każda zalegająca herbata czarna może zostać bazą tego napoju. Wystarczy dodać kawałek startego imbiru, odrobinę miodu dobrej jakości oraz opcjonalnie plasterek sparzonej cytryny. W poszukiwaniu nieoczywistych połączeń smakowych warto odwiedzić lokalny sklepik lub internetowy sklep z herbatami. Wybór jest tam zdecydowanie większy, niż w wielkich marketach.

Sezonowe promocje na mieszkanki zimowe

Miejsca takie oferują często zimowe zestawy herbat, które można kupić w dużej promocji. Wszystko to dzięki nadwyżkom produktów, które nie znalazły nabywców w święta Bożego Narodzenia. Z uwagi na to, że konkretne smaki kojarzy się jedynie z zimą lub świętami, obniżki niesprzedanych w tym okresie produktów są szczególnie wysokie. Mieszanki zimowe często składają się z dodatków, takich jak jabłko, cynamon, czy kardamon. Są to składniki typowo rozgrzewające zmysły i ciało, ale nie oznacza to, że musimy ograniczyć się jedynie do propozycji podania napoju w gorącej formie.

Zimna zimowa herbata

Dobrym pomysłem na letnie dni będzie dobra herbata zalana wrzątkiem, a następnie schłodzona przez kilka godzin w lodówce. Do tak przygotowanego napoju herbacianego można dodać kostki lodu oraz listek świeżej mięty dla dodatkowego efektu orzeźwienia. W ten sposób zachowamy wspomnienie zimy, ale w chłodnym, orzeźwiającym wydaniu.