Herbata aromatyzowana – czy każda jest zdrowa

Herbata aromatyzowana – czy każda jest zdrowa

Herbata aromatyzowana

Większość osób nie zdaje sobie sprawę, że źle parzy herbatę i dlatego też coraz bardziej popularna staje się herbata aromatyzowana . Na rynku dostępnych jest bardzo dużo mieszanek, które mają różnego rodzaju smaki. Oczywiście herbaty aromatyzowane to nie wymysł dzisiejszych czasów, jednak obecnie są one bardzo popularne.

Aromaty naturalne

Jest to grupa aromatów, które są pozyskane bezpośrednio z roślin. Mogą być to na przykład soki z owoców czy też chociażby destylowane olejki z liści, korzeni czy też kwiatów. Dobra herbata aromatyzowana to właśnie herbata, która powstała przy wykorzystaniu naturalnych aromatów.

Aromaty sztuczne

Niestety tego rodzaju substancje nie mają nic wspólnego z owocami, które udają. Jedynie to co je łączy to smak, który powstaje przy wykorzystaniu różnych związków chemicznych. Przykładowym aromatem tego rodzaju jest etylowanilina, która ma dużo bardziej aromatyczny smak niż sam olejek waniliowy. W herbatach również znajdują się tego rodzaju olejki. Jednak niestety wtenczas te herbaty nie są najwyższej jakości. Jeśli więc chce się pić najlepsze herbaty to należy wybierać te aromatyzowane w sposób naturalny.

Tradycyjnie aromatyzowane herbaty

Na rynku można znaleźć herbaty, które same w sobie są w pewien sposób aromatyzowane. Przykładową herbatą tego rodzaju jest tradycyjna herbata jaśminowa. Jest ona produkowana tradycyjnie z kwiatów jaśminu, którego zapach jest niezwykle intensywny. W ten sposób herbata ta również posiada bardzo intensywny smak. Inną herbatą tego rodzaju jest herbata lapsang souchong. Charakteryzuje się ona wyjątkowo mocnym zapachem wędzonki. Jest to herbata podwędzana.
Jeśli więc chce się cieszyć dobrą herbatą aromatyzowaną to z całą pewnością można znaleźć coś dla siebie. Jednak należy zwrócić uwagę, aby w składzie nie było różnego rodzaju środków chemicznych, które mogą mieć niezbyt dobry wpływ na nasz organizm.