Herbata zielona w tabletkach

Herbata zielona w tabletkach

Herbata zielona i jej pozytywne właściwości

O tym, że herbata zielona jest zdrowa słyszymy od dawna. Być może nie każdy ceni jej smak, ale biorąc pod uwagę jej właściwości odchudzające, pokochały ją przede wszystkim kobiety, chcące stracić kilka kilogramów. Oprócz tego, że wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, dodatkowo poprawia przemianę materii, koncentrację. Zielona chińska herbata wyraźnie opóźnia procesy starzenia, ma działanie oksydacyjne oraz pozytywnie wpływa na procesy sercowo-naczyniowe. Zawiera witaminy z grupy B, mangan, potas i magnez oraz kofeinę. Pomaga leczyć bóle głowy i depresję.

Matcha jako alternatywa

Dla tych co nie przepadają za smakiem parzonych listków, sklepy z herbatami oferują herbaty zielone w postaci tabletek czy proszku tzw. matcha. O ile łykanie tabletek mało ma wspólnego ze smakiem jaki ma dobra herbata , to parzenie matchy może nam sprawić dużo przyjemności. W krajach, gdzie pije się najlepsze herbaty świata , znana jest od dawien dawna. Ma słodszy, delikatniejszy smak i z pewnością jest to wysokiej jakości herbata premium. Oferują ją zarówno dyskonty spożywcze, jak i sklep  z herbatami online. Ponadto w formie parzonego proszku daje nam najlepsze korzyści. Zawiera najwięcej antyoksydantów i aminokwasów.

Tak dla herbaty

Czy warto przyjmować zieloną herbatę w postaci tabletek lub pić parzoną z listków czy proszku? Zdecydowanie. Korzyści jakie nam daje na pewno zachęcają by wprowadzić ją do naszej codziennej diety. Można zastąpić nią zwykłą herbatę czy kawę. Trzeba pamiętać, że herbata zielona posiada właściwości pobudzające równie skuteczne jak kawa, a wydaje się o wiele zdrowsza dla naszego organizmu.  Na bazie zielonej herbaty można przyrządzać orzeźwiające napoje z dodatkiem cytryny lub innych owoców. To jaką formę wybierzemy zależy od nas. Choć trzeba pamiętać, że naturalna forma będzie najlepsza i najbardziej przyswajalna przez nasz organizm.