Zielona herbata w formie Bubble Tea

Zielona herbata w formie Bubble Tea

Zielona herbata

Bubble tea jest to bardzo ciekawy rodzaj herbaty, który sprawia, że zwyczajna zielona herbata (lub każda inna) nabiera niebanalnego charakteru. Jednak nie jest znana przez wiele osób i dlatego też chcemy ją przedstawiać.

O bubble tea słów kilka

Jest to napój, którego bazą może być wiele różnych rodzajów herbat. Wśród baz wymienić należy takie napoje jak zielona herbata, biała herbata czy też jaśminowa. Każdy z tych rodzajów herbat nadaje napojowi wyjątkowego smaku. Napój bubble tea może mieć postać jogurtu, być mleczny czy też owocowy. Wybór smaków jest dość szeroki i obejmuje między innymi liczi, kumkwat, mango czy też taro. W perełkach karmelizowanej tapioki tkwi tajemnica tego wyjątkowego napoju. Dodatkowo można zastosować między innymi galaretki czy też żelki.

Wartości odżywcze

Lokali, które podają bubble tea jest bardzo wiele, ale nie zawsze jakość podawanego napoju stoi na odpowiednim poziomie. Niektóre podające ten napój lokale używają marnych składników takich jak na przykład herbata earl grey pochodzące od najgorszych producentów. Dodatkowo należy pamiętać, że niektóre osoby chcące spróbować tego napoju nie mają większego pojęcia jak powinien on smakować. Może się zdarzyć, że czasami niektóre lokale serwują ten napój z proszku.

Liczymy kalorie

W większości przypadków dobra herbata nie zawiera praktycznie żadnych kalorii jednak dodatki zmieniają ten stan rzeczy. Przykładowymi, dość tuczącymi i kalorycznymi dodatkami są herbaty świata z kulkami mango i lodami. Innymi dość kalorycznymi dodatkami mogą być sok brzoskwiniowy czy też cola bądź herbata ice tea. Oczywiście najbardziej kalorycznymi dodatkami będą te oparte o mleko czy też żelki. Oczywiście im więcej dodatków w herbacie, tym z większą kalorycznością trzeba się liczyć. Mimo wszystko warto spróbować bubble tea.