Herbata bancha – czy warto pić i jakie ma właściwości

Herbata bancha – czy warto pić i jakie ma właściwości

Herbata Bancha

Zielona herbata ma wielu zwolenników. Znana jest ze swoich zdrowotnych i upiększających właściwości. Warto jednak pamiętać, że zielona herbata jest pojęciem bardzo ogólnym, pod którym kryje się wiele różnych odmian herbaty. Jedną z nich jest herbata bancha. Pozyskuje się ją z tych samych krzewów, z których zabiera się liście na najpopularniejszą japońską zieloną herbatę – senchę. Różni je jednak czas zbioru.

Sencha jest herbatą zbieraną późną wiosną lub wczesnym latem. Banchę natomiast zbiera się późnym latem, jesienią, a nawet zimą. Liście są grubsze i żyłkowate.

Właściwości

herbata banchaHerbata Bancha, jak i wszystkie inne zielone herbaty ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Ze względu na czas zbiorów oraz obróbkę, bancha zawiera najmniej tein i kofeiny. Herbata zielona w tej odmianie, jako jedyna działa alkalizująco, przeciwnie do wszystkich innych zakwaszających naparów. Bancha reguluje trawienie i wspomaga metabolizm. Dzięki lekko zasadowemu odczynowi, neutralizuje kwasy żołądkowe, przez co pomaga zwalczyć zgagę. Zawiera sporą ilość wapnia, witaminy A, niacyny oraz żelaza. Poprawia jakość krwi. jest szczególnie polecana osobom z niedoborami żelaza. Warto spróbować nauczyć się pić banchę, ze względu na jej dobroczynne właściwości. M

Odmiany Banchy

Możemy znaleźć odmiany mniej lub bardziej łagodne. Z dodatkami, albo bez. Dobrym sposobem, na spróbowanie kilku rodzajów banchy (i innych zielonych herbat), możemy zdecydować się na zestaw herbat w skrzynce. Pozwoli nam to na sprawdzenie, jaki smak odpowiada nam najbardziej. Na rynku znajdują się mieszanki składające się z samych liści. A także takie z różnymi dodatkami. Najczęściej takimi jak suszone płatki kwiatów, owoce i przyprawy korzenne. Herbata bancha, z dodatkiem soli morskiej, może być świetnym sposobom na leczenie bólu gardła. Zielona herbata z pewnością należy do napojów, które warto pić.