Gunpowder – charakterystyka

Gunpowder – charakterystyka

Gunpowder

Jeśli chodzi o herbaty zielone to jednym z najbardziej popularnych rodzajów tej herbaty jest gunpowder. Nazwa ta najprawdopodobniej wzięła się z tego, że niedługo po pojawieniu się prochu pojawiła się ta herbata, a swoim wyglądem właśnie przypominała ten środek. Dodatkowo kulki herbaty gunpowder w momencie kontaktu z gorącą wodą po prostu eksportują w liście.

Najważniejsze informacje o herbacie Gunpowder

Gunpowder to chińska herbata. Jest ona najpopularniejsza w Maroku oraz krajach Środkowego Wschodu. Najczęściej podawana jest ona razem z dużą ilością cukru i miętą. Herbata ta jest eksportowana do Maghreb. W miejscu tym przygotowywana tradycyjna Północno Afrykańska miętowa herbata. W Maroku jeżeli nie chce się obrazić gospodarza należy wypić co najmniej 2 filiżanek tej herbaty.

Substancje lecznicze

Wybierając herbatę do picia należy zwracać uwagę na składniki zawarte w tej herbacie. Jeśli chodzi o gunpowder to jest ona bogata w witaminy C, K, B, a także wiele różnych soli mineralnych wśród, których są żelazo, potas, wapń czy też magnez.

Działanie herbaty

Zielona herbata gunpowder działa bardzo dobrze na przewód pokarmowy. Dzięki jej stosowaniu można zapobiec powstawaniu wrzodów żołądka, reguluje działanie kwasów żołądkowych, a także ułatwia trawienie. Kolejną bardzo istotną kwestią tej herbaty jest fakt, że pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia i rozwoju nowotworów. Wzmacnia również układ krążenia co pozwala na zapobieganie zawałom serca oraz udarom serca. Dzięki właściwością bakteriobójczym to herbata gunpowder pozwala na zapobieganie występowaniu osteoporozy oraz próchnicy zębów. Jej zaletą jest także posiada silne działanie oczyszczające z toksyn. Dzięki temu powinna być ona stosowana przez palaczy, a napar po ostudzeniu może być również stosowany do przemywania oczu w przypadku zapalenia spojówek.