Herbata z imbirem w wersji zielonej

Herbata z imbirem w wersji zielonej

Zielona herbata z imbirem

Dla wielbicieli herbaty jedną z najważniejszych jej odmian jest zielona herbata. Jest ona nie tylko pyszna, ale także posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jej smak idealnie komponuje się z różnymi dodatkami, na przykład z imbirem. Okazuje się, że herbata z imbirem w wersji zielonej staje się coraz popularniejsza.

Zimowe i lecznicze smaki

Napar z zielonej herbaty i imbiru ma właściwości rozgrzewające, przez co jest chętnie popijany szczególnie zimą. Jest to idealna herbata zimowa dla zmarzluchów. Imbir jest dodatkowo powszechnie stosowany w leczeniu przeziębienia sposobami domowymi. Dlatego jeśli czujemy w kościach chorobę, warto sięgnąć po filiżankę naparu.
Jednak zielona herbata ona także działanie, którego efekty możemy odczuwać również latem. Przede wszystkim jest niezastąpionym napojem dla osób zmagających się z nadwagą, będących na diecie odchudzającej. Dzięki dużej ilości antyoksydantów może wspomagać zapobieganie chorobom nowotworowym, dlatego jest szczególnie ważna w diecie osób z grupy ryzyka. Herbata z imbirem jest także dobra dla osób z chorobami układu krążenia, cukrzycą, chorobami układu pokarmowego, zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Warto po nią sięgnąć również w przypadku odczuwania chronicznego zmęczenia oraz przy spadku libido. W przypadku problemów z dziąsłami zielona herbata zadziała na nie ściągająco, dzięki czemu zmniejszy krwawienie. Zaleca się też picie jej profilaktycznie w przypadku leczenia próchnicy.

Gdzie kupić dobrą herbatę?

Sklepy spożywcze oferują nam szeroki asortyment herbaty do wyboru. Jednak jeżeli chcemy zachować wszystkie właściwości zielonej herbaty, warto sięgnąć po jej liście, zamiast kupować gotową w torebkach. Niestety, liści tych nie znajdziemy w popularnych dyskontach. W celu zakupienia dobrej jakości liści zielonej herbaty należy odwiedzić sklep z herbatami. Znaleźć tam można nie tylko różne jej odmiany, ale także uzyskać profesjonalną poradę eksperta. Tego typu sklepy często oferują gotowy zestaw herbat, który odpowiada w pełni na potrzeby kupującego. Taki zestaw możemy następnie komuś podarować jako piękny, zdrowy prezent.